27 Mart 2011 Pazar

Hayat bir garip temaşaa!

Hayat ne garip !
hani bir araba reklamı var, Okan Bayülgen seslendiriyor..arabayı hayal edersin, alamak için uğraşırsın, alırsın ama sonra hevesin kaçar..tam da öyle. Amaçlar, onlara ulaşmak için verilen uğraşlarla (ki çoğu zaman insana pes dedirtir) anlamlı. Dün düşündüm, 25 yıllık ömrü hayatımın ne kadarında var çocukluğum? ne kadarında var çılgın gençliğim? Hoş! hiç çılgınlıklarım olmadı ama ara sıra olsun isterdim. Ne çok sınava girmişim ve hala da giriyorum.Ösym'nin 1999 yılında sanki bana bulaştırdığı bir cüzzam gibi..Tarih 2011 mart! HeyHat.!! ne zaman bitecek bu sınavlar? dahası bitecek mi? 3 saatlik maratonlar beni öyle boğuyor ki! artık sadece kendi hayatıma, aileme, işime konsantre olsam, tüm dikkatimi sorulara değil de bunlara versem olmaz mı? Kısır döngü haline gelen bu sistemin çocuğuma sıçramasını, onun da bunca sıkıntıyı yaşamamasını diliyorum.


Bir şeyi hayal ettim, ona ulaşmak için yıllarımı verdim, ulaşmama ramak kala hevesim kaçabilir..ne komik !
2009 yılında master tez aşamasındayken Havaalanında işe başladım, tezimi burada çalışırken yazdım ve başarıyla mezun oldum. İşte mezun oldum, ne işim var benim havaalanı santralinde? ben kimyasallarımı, laboratuarımı, kitaplarımı istiyordum oysa..bir yerlerde yanlış mı yaptım? Duam mı yanlış oldu yoksa? Yoksa yanlış bende değil miydi? neden hala daha buradayım?
Ösym den sonra havaalanı laneti yapıştı yakama, bırakmıyor da bırakmıyor, bende bırakamıyorum? Neden? Öyle anlamlı, geçerli gerekçelerim var ki..ne ben onları bırakabiliyorum ne de onlar beni. Dileğim Hak'tan beni görüp, dileğimi lutfetmesi..
Allah herşeyi zamanında güzel olacak şekilde yarattı, bu yüzden hiçbir şey için acele etmiyorum !!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli Yorumunuz için Teşekkür Ederim..