3 Mart 2013 Pazar

ZemZem

Öyle bir su ki hakkında yazacak çok şey var.. Yazılmış olanlardan yaptığım bir alıntıdır bu. Nerden aklına geldi zemzem derseniz, bu aralar çok sık Umre'ye giden ve Umre'den gelen yolcumuz oluyor. Gelirken de hurmasıyla zemzemiyle artık Allah ne verdiyse sevinçten dağıtıyorlar bizlere :) Tadı pek bir hoş olan bu suyun bakın ne gibi özellikleri keşfedilmiş:

"Kutsal Su Zemzem /Zübeyde Su Yolu" belgeseline konuşan Japon ve Alman bilim adamları zemzemle ilgili hayrete düşüren açıklamalarda bulundu. Zemzem ezan okunduğunda berraklaşıyor, çan çaldığında ise kararıyor.

Türkiye Gazetesi'nden Hayrettin Turan, kaleme aldığı yazı dizisinde TRT'nin çektiği belgesele konuk olan bilim adamlarının zemzem suyu hakkında yaptığı açıklamaları anlattı. Uzun yıllardır zemzem suyu ve kristalleri üzerinde araştırma yürüten bilim adamları kaynağın sırlarını çözdü. Ren Nehri'nin suyundan içen kişinin enerjisinin azaldığını belirleyen Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer, sular üzerine araştırma yaparken bir şekilde bir miktar zemzem bulur ve içer, 35 dakika sonra da rahatladığını hisseder.

ZEMZEM BİR KOVA SUYU TEMİZLİYOR
Araştırmasını derinleştiren Alman bilim adamı Dr. Pfeiffer, şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşır. Zemzemin mayalama özelliği bulunduğunu, bir bardağının bir kova şebeke suyunu temizlediğini, bu özelliğiyle bile enerji ve şifa kaynağı olduğunu tespit eder. Dr. Pfeiffer, "Su her şart atlında değişmiyor ama değiştiriyor. Çok acayip bir deney yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla zemzeme bin damla normal su karıştırdım. Ve yine gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, neden? Zemzem'de öyle bir enerji var ki başkasını değiştirir ama kendi değişmez" diyor.

EZAN SESİYLE PARLIYOR, ÇAN SESİYLE KARARIYOR
Zemzem kristallerini mikroskop ortamında inceleyen Japon bilim adamı Dr. Masura Emot , suyun moleküler (kristal) düzeninin değişen frekanslara göre farklılaştığını görür. Zemzem kristallerinin çan sesinde karardığını Kur'an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını fark eder. İncelemede her bir kristalin, Kâbe-i muazzamaya benzeyen bir doku oluşturduğu, zemzemin çan sesinde kristallerinin karardığını, Kur'an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını ve netleştiği tespit edildi.

Zemzem üzerine kaleme aldığı kitabı Japonya'da en çok satanlar arasına giren Dr. Emoto'ya göre zemzem, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından yeryüzündeki bütün sulardan farklı. Dr. Emoto, "Zemzem, çevresinde cereyan eden bütün değişimleri hafızasına alıyor. Yapısı çok farklı. Bu, onu dünyadaki diğer elementlerin efendisi yapıyor. Müslümanların niçin hastaları tedavi etmek ümediyle Kur'an-ı Kerim'den sûreler okunup, suya üflediğini daha iyi anlıyorum" ifadesini kullanıyor.

İçenlere şifa olan bu suyun en çok ilgimi çeken özelliği mayalama özelliği ve içinde hiç bakteri ürememesi.. Ne büyük hikmet ve nimet.. Rabbim ne niyetle içiyorsanız sebep etsin, sevgiler..

10 yorum:

 1. Ne güzel bilgiler öğrendim
  çok sağol canımmm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayat paylaşınca güzel tatlım :)

   Sil
 2. araştırma çok ilginç gerçekten.

  YanıtlaSil
 3. İnsanı tefekküre sevk eden çok güzel bir yazı paylaşmışşınız
  Nasıl bir hikmettir
  Bloğunuzun takipçisiyim bende beklerim
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim. bu güzellikleri idrak edebilmek ümidiyle diyeyim o zaman. mutlaka geleceğim, sevgiler..

   Sil
 4. Çok güzel bilgiler.. Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 5. çok enteresan bir bilgi,inanilmaz ilgimi çekti, eger kabul buyurursaniz bu yazinizi kendi blogumda da yayinlamak isterim sizi referans gosterme sartiyla tabi . çok tesekurler canim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, ilk okuduğumda ben de çok etkilenmiştim. Daha fazla kişinin okumasını isterim elbette, bu mucizeye herkes şahit olmalı. Nasıl dilerseniz öyle paylaşabilirsiniz. Sevgiler..:)

   Sil

Değerli Yorumunuz için Teşekkür Ederim..